Hans Lindner

KÜLDETÉSÜNK

Az alapítvány különös hangsúlyt fektet a felelős és fenntartható élettervezésre. Ennek lényege a törődés.

Törődés a teremtett világgal, emberekkel és a környezettel, a termőfölddel és haszonállatok jólétével (mezőgazdaság), az élelmiszerek természetes előállításával és forgalmazásával, helyben gyártott termékek népszerűsítésével, egészséges és az életet tudatosan alakító életmóddal.

Cél, hogy a fiatalok reális perspektívát kapjanak az élettervezéshez, tapasztalatokat gyűjtsenek: ismerjék meg a helyi adottságokat, társadalmi és gazdasági szereplőket, gyakorlati foglalkozásokon és képzéseken vegyenek részt, előnyben részesítsék a helyben való boldogulást.

Konkrét terv, hogy farmer-/mezőgazdászképzés legyen elérhető, a Németországban sikeresen működő duális képzés mintájára.

Ugyanakkor az alapítvány tankertek, közösségi kertek és egy gyakorló farm létrejöttén dolgozik.

Ezek nemcsak a szakképzésben segítenek, hanem így a fiatalok megtanulnak együttműködni, sokoldalúak lesznek, kevésbé kiszolgáltatottak, és megelőzhetők és orvosolhatók a társadalmi válsághelyzetek.

Kézműves műhelyek

Iskola másként / Szakkörök gyerekeknek

Közöségi kert

Családi öszzefogás a környezetkímélő kertművelésért.

Humanitárius segítségnyujtás

Tanácsadás és közösségi együttműködés szükségben lévők megsegítésére.

Reménysugár

Program daganatos gyermekek és családjuk támogatására.

Egy nap a farmon

Látogatás és tevékenységek osztályoknak és családoknak

Fit For Life

Idegennyelv és számítógépkezelői tanfolyamok.

Kolozsvári szállás betegek és betegkísérők számára

Szállás járóbetegeknek
és
hozzátartozóiknak.

Szállás fiataloknak

Öngazdálkodás és előrelépls az életben.

doneaza_grey.jpg

Hogyan tudsz segíteni?
Válaszolj tettel!

Támogasd a Reménysugár program erőfeszítéseit!

ALÁÍRÁSODDAL

megnöveled egy beteg gyerek gyógyulási esélyeit! Ajánld fel adód 3,5 %-át!

Alapítványunk hírei

O săptămână plina de realizari alături de copiii din Casele de tip familial: Maria, Ana, Andrei, Ștefania, Alexandra, Felicia si Asociatia Buki !

Activități practice, copii curioși, care

...

Szatmár Megyei Tanács a Megyei Szociális Ellátási és Gyermekvédelmi Igazgatóságon keresztül együttműködési szerződést kötött a Hans Lindner Alapítvánnyal.

Interjú Koczinger Tiborral, a Hans Lindner Alapítvány igazgatójával

Forrás: szatmar.ro

Copyright © 2020. Fundatia Hans Lindner. | Str. Ceahlaului nr. 38 | Localitate : Satu Mare 440043 | Tel.:/Fax:+40 261-715136,+40 361-404470