Hans Lindner

KÜLDETÉSÜNK

Az alapítvány különös hangsúlyt fektet a felelős és fenntartható élettervezésre. Ennek lényege a törődés.

Törődés a teremtett világgal, emberekkel és a környezettel, a termőfölddel és haszonállatok jólétével (mezőgazdaság), az élelmiszerek természetes előállításával és forgalmazásával, helyben gyártott termékek népszerűsítésével, egészséges és az életet tudatosan alakító életmóddal.

Cél, hogy a fiatalok reális perspektívát kapjanak az élettervezéshez, tapasztalatokat gyűjtsenek: ismerjék meg a helyi adottságokat, társadalmi és gazdasági szereplőket, gyakorlati foglalkozásokon és képzéseken vegyenek részt, előnyben részesítsék a helyben való boldogulást.

Konkrét terv, hogy farmer-/mezőgazdászképzés legyen elérhető, a Németországban sikeresen működő duális képzés mintájára.

Ugyanakkor az alapítvány tankertek, közösségi kertek és egy gyakorló farm létrejöttén dolgozik.

Ezek nemcsak a szakképzésben segítenek, hanem így a fiatalok megtanulnak együttműködni, sokoldalúak lesznek, kevésbé kiszolgáltatottak, és megelőzhetők és orvosolhatók a társadalmi válsághelyzetek.

Lindner Agapé

-Szeretetvendégség. és még annál is több-

Reménysugár

Program daganatos gyermekek és családjuk támogatására.

Humanitárius segítségnyujtás

Tanácsadás és közösségi együttműködés szükségben lévők megsegítésére.

Next Farmer

Agrár és élelmiszeripari szakmákat népszerűsitünk

Fit For Life

Idegennyelv és számítógépkezelői tanfolyamok.

Kolozsvári szállás betegek és betegkísérők számára

Szállás járóbetegeknek
és
hozzátartozóiknak.

2022 július 14-15 között a Lindner család együtt ünnepelte a Hans Lindner Alapítvány 25 éves jubileumát Szatmárnémetiben az alapítvány csapatával. Az ebből az alkalomból készült kisfilmet tekinthetik meg itt:

Az alapítvány története képekben

Brosura1.jpg

Alapítványunk hírei

A Hans Lindner Alaptvány két szakkört is indít az V-VIII osztályos diákok számára.

Mikor volt az utolsó alkalom, hogy valami jót cselekedtél egy közeli ismerősöddel, szomszédoddal, rokonoddal?

Gondolatok és tettek Szent Erzsébet ünnepére

Copyright © 2022. Fundatia Hans Lindner. | Str. Ceahlaului nr. 38 | Localitate : Satu Mare 440043 | Tel.:/Fax:+40 261-715136,+40 361-404470